Жилой дом со встроенной технической библиотекой

Техникалық кітапхана қоса салынған тұрғын үй

Ескерткіш түрі: қала құрылысы және сәулет

Ғимарат архитектор А.М. Генин жобасы бойынша 1938 жылы «Қарағанды тұрғын үй трестімен» салынды.

1975-1976 жылдары пайдалану кезінде басты маңдайшалардағы қасбеттің сұр түсті терразиттік жабындысы жасалды, маңдайшалардың барлық сәулет элементтері өзгерусіз сақталды. Бірінші қабат қызыл-қоңыр түсте.

Ғимарат алаң ансамбліндегі үстем Облорком ғимаратымен бәсекелеспей, тұрақты сипатпен көркемделген жақсы үйлесімде салынған.

Жилой дом со встроенной технической библиотекой

Тип памятника: градостроительства и архитектура

Построены в 1938 году трестом Карагандажилстрой. Авторы проекта архитекторы А.М.Генина.

В 1975-1976 годах по штукатурке стен выполнено терразитовое покрытие серого цвета, 1 этаж красно-коричневого цвета. Архитектурные детали фасадов сохранены без изменения.

Здание решено в хороших пропорциях, со сдержанным характером оформления, не спорящим со зданием Облисполкома, доминирующим в ансамбле площади.